فایل پروژه . کام

دانلود پروژه , تحقیق و مقالات دانش آموزی و دانشجویی

کانال ارتباطی

اطلاعیه فروشگاه

لطفا برای خریدهای زیر 5000 تومان با کارتی به غیر از کارت بانک ملی اقدام به خرید نمایید زیرا با کارت این بانک نمی توان خرید زیر 5000 تومان را انجام داد.

بررسي وضعيت سايتهاي كتابخانه اي در ايران (جدول و نمودار)

بررسي وضعيت سايتهاي كتابخانه اي در ايران (جدول و نمودار)

 

 

تعداد صفحات : 19 صفحه   -  

قالب بندی : word

 

 

چكيده:
در اين پژوهش به منظور شناسايي امكانات سايتهاي كتابخانه‌هاي ايراني در محيط وب و تهيه راهنماي اين سايتها با استفاده از چك ليست و از طريق جستجو در اينترنت به شناسايي و مقايسه امكانات سايتهاي كتابخانه‌ها پرداخته شده است. يافته‌هاي پژوهش نشان مي دهد از مجموع 49 سايت از نظر مكان استقرار مؤسسات حامي سايتها 73 درصد يعني 36 مورد از مؤسسات در تهران مستقر هستند. پنجاه و يك درصد از سايتها داراي اپك مي‌باشند. دوازده درصد از سايتهاي داراي اپك از نرم افزار سيمرغ بهره برده‌اند. چهل و هفت درصد ازمؤسسات داراي سايت كتابخانه دانشگاهي هستند و 45 درصد از سايتها فاقد صفحه و راهنماي فارسي مي‌باشند.

كليدواژه‌ها: كتابخانه‌هاي ايران/اپك‌ها"(2)/ دانشگاههاي ايران/سايتهاي ايراني/مؤسسات ايراني(3)/نرم‌افزارهاي فارسي كتابخانه‌اي

مقدمه:
امروزه مؤسسات، سازمانها و افراد با استفاده از امكانات وب جهاني به معرفي و ارائه توانائيهاي خود از طريق اين رسانه مي پردازند. تلاش جهت ارائه راهنماي سايتهاي كتابخانه ها و مراكز اطلاع‌رساني و تجزيه و تحليل امكانات اين سايتها از جمله دلمشغوليهاي كتابداران و اطلاع رسانان مي باشد. در اين مقاله ابتدا از طريق وب به گردآوري آدرس اينترنتي مؤسسات ايراني اقدام شد. سپس با بررسي دقيق تر، آدرس آن دسته از مراكزي كه در سايت خود صفحاتي را به كتابخانه اختصاص داده اند، شناسايي شد. در مرحله بعد به بررسي و تجزيه و تحليل اين سايتها از ديدگاه مكان جغرافيايي مؤسسه، بر خورداري از اپك، نوع نرم افزار به كار رفته در اپك، نوع سازمان هاي حمايت كننده سايتها، برخورداري سايتها از صفحات و راهنماي فارسي، تعيين چگونگي كيفيت دسترسي به سايت ها، و همچنين ارائه راهنماي سايتهاي كتابخانه‌هاي ايراني در محيط وب پرداخته مي‌شود.


هدف و فايده پژوهش
هدف از اين پژوهش در درجه اول شناسايي و تهيه راهنماي آن دسته از سايتهاي مؤسسات ايراني است كه صفحاتي را به كتابخانه مؤسسه اختصاص داده اند و در درجه بعد شناسايي امكانات معرفي شده در صفحات مربوط به كتابخانه ها مي باشد. فايده اين پژوهش در كمك به كتابداران و اطلاع رسانان در راستاي استفاده از اپك‌هاي سايتها و شناسايي امكانات و ارتباط با مؤسسات و مراكز و استفاده از امكانات و توانائيهاي آنها مي باشد. همچنين با ارائه مقايسه ها و بررسي هاي صورت گرفته مؤسسات صاحب سايت كتابخانه به وضعيت و جايگاه امكانات سايت كتابخانه خود پي برده و در جهت تحول و ارتقاء آن خواهند كوشيد.

پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,825 تومان
(شامل 15% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
saithaye-ketabkhanei_519988_6627.zip24.3k