فایل پروژه . کام

دانلود پروژه , تحقیق و مقالات دانش آموزی و دانشجویی

کانال ارتباطی

اطلاعیه فروشگاه

لطفا برای خریدهای زیر 5000 تومان با کارتی به غیر از کارت بانک ملی اقدام به خرید نمایید زیرا با کارت این بانک نمی توان خرید زیر 5000 تومان را انجام داد.

دانلود مقاله بررسي وضعيت خدمات تحويل مدرك و امانات بين كتابخانه اي (جدول و نمودار)

دانلود مقاله  بررسي وضعيت خدمات تحويل مدرك  و امانات بين كتابخانه اي  (جدول و نمودار)

 

 

تعداد صفحات : 25 صفحه   -   

قالب بندی :   word

 

 

چكيده
خدمات تحويل مدرك در ايران با استفاده از يك پرسشنامه شامل هشت سؤال بسته و دو سؤال باز كه به مراكز امانت‌بين‌كتابخانه‌اي و خدمات تحويل مدرك ايران ارسال گرديد، مورد بررسي قرار گرفت. بر اساس نتايج  اين پژوهش، 5/57 درصد از كتابخانه‌ها و مراكز اطلاع‌رساني داخلي از خدمات تحويل مدرك خارج از كشور استفاده مي‌نمايند و 5/‎97‌ درصد اين مراكز هم در زمينه خدمات تحويل مدرك داخل كشور فعاليت مي‌نمايند. 8/58 درصد از كتابخانه‌ها و مراكز اطلاع‌رساني داخلي استفاده‌كننده از خدمات تحويل مدرك خارج از كشور، از مركز تهيه مدرك كتابخانه بريتانيا استفاده مي‌نمايند. مركز اطلاعات و مدارك علمي ايران هم با تهيه اطلاعات براي 39 درصد از كتابخانه‌ها و مراكز اطلاع‌رساني داخلي، بيشترين خدمات را در بين مراكز داخلي تحويل مدرك، ارائه مي‌نمايد. هنوز 7/42 درصد از كتابخانه‌ها و مراكز اطلاع‌رساني داخلي از پست براي جابه‌جايي مدارك استفاده مي‌نمايند. از ميان منابع اطلاعاتي مورد استفاده در خدمات تحويل مدرك، مقالات مجلات 3/61 درصد از درخواست‌ها را به خود اختصاص مي‌دهند و بالأخره تنگناها و پيشنهادهاي اين مراكز در زمينه ارائه خدمات تحويل مدرك، مورد مطالعه و ارزيابي قرار گرفته است.
 

كليدواژه‌ها: خدمات تحويل مدرك/ امانت بين‌كتابخانه‌اي/ تنگناها و پيشنهادها/ ايران

 

 مقدمه
تا قبل از دهه 1980 اكثر كتابخانه‌ها سعي داشتند منابع خود را انحصاري نگه‌دارند، اما بعد از اين دهه با توجه به رشد فزاينده حجم اطلاعات، ناتواني در گردآوري تمامي يا حتي بخش عمده‎اي از اطلاعات، ضرورت استفاده از اطلاعات بدون توجه به مكان و محمل نگهداري آن و نياز شديد استفاده‌كنندگان و كاربران نهايي به اطلاعات روز‎آمد، كتابخانه‌ها و مراكز اطلاع‌رساني ناگزير شدند نيازهاي اطلاعاتي آنان را از طريق اشتراك منابع، امانت بين‌كتابخانه‌اي، پايگاه‎هاي اطلاعاتي، و خدمات تحويل مدرك پاسخ دهند و خدمات تحويل مدرك تجاري به عنوان راه‎حل مناسبي براي دسترسي به اطلاعاتي كه در مجموعه‌هاي محلي موجود نبود، مطرح شد. خدمات تحويل مدرك از رشد مناسبي برخوردار بوده است، به طوري كه امروزه اكثر كتابخانه‌هاي بزرگ و مراكز اطلاع‌رساني داراي بخش خدمات تحويل مدرك هستند؛ حتي بسياري از آن‌ها وب سايت خدمات تحويل مدرك خود را در اينترنت راه‎اندازي نموده‎اند و از اين طريق به ارائه خدمات تحويل مدرك مي‎پردازند. به هرحال يكي از وظايف كتابخانه‌ها و مراكز اطلاع‌رساني، تهيه و تحويل مدارك مورد نياز استفاده‌كنندگان مي‌باشد و هنگامي كه كتابخانه‌ها قادر به تحويل مدارك از مجموعه موجود در مخازن خود نباشند با استفاده از روش امانت بين‌ كتابخانه‌‌اي يا توسل به تحويل اطلاعات از طريق پايگاه‎هاي اطلاع‌رساني و مراكز ارائه‌دهنده خدمات تحويل مدرك داخلي و خارجي، اطلاعات مورد نياز مراجعان را تهيه و تحويل آنان مي‌نمايند.
«واژه‌‎نامه پيوسته كتابداري و اطلاع‌رساني»[1] تحويل مدرك را تهيه مدارك منتشر شده يا منتشر نشده به شكل چاپي، ميكروفرمي يا ديجيتالي و براساس دريافت هزينه‌اي مشخص براي هر درخواست، مي‎داند و يادآور مي‌شود كه در اكثر كتابخانه‌ها خدمات تحويل مدرك توسط بخش امانت بين‌ كتابخانه‌‌اي اداره مي‌شود، با اين تفاوت كه اين خدمات مبتني بر دريافت هزينه مي‌باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
3_553039_3584.zip39.4k