فایل پروژه . کام

دانلود پروژه , تحقیق و مقالات دانش آموزی و دانشجویی

کانال ارتباطی

اطلاعیه فروشگاه

لطفا برای خریدهای زیر 5000 تومان با کارتی به غیر از کارت بانک ملی اقدام به خرید نمایید زیرا با کارت این بانک نمی توان خرید زیر 5000 تومان را انجام داد.

دانلود مقاله سیالون

دانلود مقاله سیالون

 

تعداد صفحات : 118 صفحه      -    

قالب بندی :  word       

 

 

 

 

چكيده

سيالون ها مواد مهندسي هستند كه در سيستم چهار عنصري O – N – Si – Al متبلور مي شوند . در اين تحقيق ، مطالبي راجع به سيالون و انواع فازهاي آن ، خواص و كاربردهاي بدنه هاي سيالوني و روش‌هاي سنتزسيالون گردآوري شده است . در بررسي هاي نسبتا جامع XRD بر روي سيالون ، علاوه بر جنبه كمي ، تغيير كيفي سيالون هم در طي روند استحاله مورد تحقيق قرار گرفته است .

بررسي هاي نيمه كمّي حاكي از آن است كه سنتز سيالون به طريقه احياء و نيتريداسيون همزمان رس ، مقرون به صرفه ترين و ساده ترين روش ممكن جهت سنتزسيالون مي باشد .

در كل ، سيالون از نظر خواص فيزيكي و مكانيكي ، جايگزيني مناسبي براي سيليكون نيتريد محسوب مي شود . و دامنه كاربرد سيالون در آينده‌اي نزديك بسيار وسيعتر از پيش خواهد شد .


1 سيالون

پودر خالص بدون استفاده از افزودني استفاده از افزودني هايي كه يك مايع يوتكتيك را تشكيل ندهد ، و دماي زينترينگ را پايين نياورد ، به سختي زينتر و چگال مي شود . براي اولين بار (1972 ) gack و Wison و (1971) Kamayaito , oyama بطور همزمان در دو كشور مختلف ، را با  واكنش داده ، ماده اي جديد بدست آورده ، آن را  نام نهادند . پسوند  به دليل تشابه ساختاري با B    –و  عبارت Sialon  بيانگر عناصر تشكيل دهنده اين ماده (Si – Al – O – N  ) مي باشد . اين ماده محلول جامدي از O , Al در  است و حدّ حلاليت آن تا 65% آلومينا مي باشد .  - سيالون ، تنها فاز متشكل از عناصر Si – Al – O – N نيست . بلكه با تغيير درجه جايگزيني اتمهاي O , Al به جاي N , Si فازهاي مختلفي قابل دستيابي هستند .

1 2 فازهاي مختلف سيستم سيالون .

سيالون ها تركيبي از چهار عنصر Si – Al – O – N مي باشند ، با فرمول عمومي زير

 

كه در آن b,a دو متغير هستند . به عبارتي در شكل (1) در محدوده چهار ضلعي ALN ، وsio  و ، تركيب حاصل از واكنش عناصر با هم سيالون مي دهد .

چنانچه شكل (1) را به صورت فضايي رسم كنيد ، (شكل 2 ) حادث مي شود . از بين اين دو شكل شكل (b ) به خاطر بيان حالت اكي‌والان بيشتر مورد توجه است. چرا كه هر گوشه از چهار وجهي يك اكي والان را نشان مي دهد ، و هر اكي والان از هر عنصر يا تركيب هميشه با يك اكي والان از ديگري واكنش مي كند . به اين خاطر تركيبات و ALN و و  اگر بر حسب اكي والان بيان شوند ، در وسط وجوه چهار وجهي قرار مي گيرند .

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
11_603466_4429.zip14.2 MB